Firma založí sociální sítě, protože ty má teď přece každý, ale následně se dostane pod tlak tím, že na ně musí přispívat, ale nemá vyřešenou strategii, docházejí nápady, případně nemá nikoho, kdo by se o sítě staral. A tak nastává situace, kdy jsou firemní profily zanedbávány a zejí prázdnotou, případně se na nich objevují příspěvky, které tam nepatří.
"Založili jsme sítě, a teď na ně musíme něco dávat.", řekne šéf a udělí přístupy k firemním profilům některým ze zaměstnanců, aby pomáhali udržovat stránky živé a plnili je obsahem. Ale když nemáte strategii pro obsah a přispívá více lidí, obsah je nesourodý a častokrát působí neprofesionálně. Některé příspěvky mohou firemními image spíše uškodit než jej vylepšit.
Firemní sociální sítě nejsou platforma, kde zveřejňujete, co vás napadne. Každý příspěvek má mít svůj cíl, má být vypracován pro dané publikum stránky a má se následně sledovat, jak se příspěvku vedlo a podle toho upravovat strategii obsahu. Některé firemní profily vypadají tak, že si na ně firma dává, co ji zrovna napadne, jen aby tam něco bylo. Nebo sdílí příspěvky, které by měli sdílet spíše na osobních profilech a snižuje tak kredibilitu svých firemních stránek.
Firemní sociální sítě nejsou ani váš e-shop. Není to čistě prodejní platforma a obsah na profilech by neměl být čistě prodejního charakteru. Když se váš profil podobá firemnímu katalogu, není to pro uživatele zajímavé. Neudržíte si je na profilech dlouho, když je budete pořád jen masírovat nabídkami a neposkytnete jim žádnou přidanou hodnotu. Žádný důvod, proč by se měli na vaše stránky chodit dívat a proč by je měli sledovat.
Vraťme se k situaci, kdy firma nesdílí, co ji napadne, ale naopak, přispívá jen sporadicky nebo vůbec, Nemůžete se divit, že vám neroste počet sledovatelů a reakce u příspěvků, když nemáte pravidelnou frekvenci přispívání. Algoritmy nebudou ukazovat vašim sledovatelům příspěvky, u kterých se nic neděje a ze stránek, na kterých se nic neděje. Mít sociální sítě jako své webové stránky, které jste založili, přidali na ně za vás vše potřebné, a dál už nepřispíváte. nemá žádný efekt. A pokud na své stránky odkazujete ze svého webu, věřte, že se někteří uživatelé a zájemci půjdou podívat i na vaše profily, než se rozhodnou udělat další krok. Můžete mít své webové stránky úžasné, pokud zájemce následně vidí, že firemní profily na sociálních sítích zejí prázdnotou nebo je poslední příspěvek týdny nebo měsíce starý, vaše image v jeho očích okamžitě klesne. Stejně tomu bude, když otevře vaše stránky a obsah bude vypadat nesourodě a neprofesionálně.
Pokud tedy máte sociální sítě a obsah na nich není pravidelný nebo vaše publikum nezajímá a nerezonuje v něm, to je radši nemějte vůbec.
Comments